Imię i nazwisko (wymagane)

Adres email (wymagane)

Treść wiadomości

Zapisz dziecko!

Pages Navigation Menu

TAEKWONDO

TAEKWONDO

W piątki zapraszamy dzieci na zajęcia taekwondo.

Taekwon-do jest koreańską sztuką walki i samoobrony.

 Stworzona, nazwana i naukowo opracowana przez generała Choi Hong Hi.

Taekwon-do jest kompletnym systemem samoobrony, a także oryginalnym i specyficznym systemem wychowawczym, który w sposób całościowy traktuje proces rozwoju psychofizycznego człowieka opierając się na jego naturalnych instynktach oraz potrzebach.

 Taekwon-do jest zatem „sztuką walki za pomocą pięść i nóg”, w której stosuje się bardzo dużą, w zasadzie niespotykaną w innych sztukach i sportach walki, ilość różnorakich technik ręcznych oraz nożnych. Obrona i atak mogą być swobodnie prowadzone z ziemi i z powietrza, z każdego kierunku – przy użyciu dłoni, pięści, łokci, kolan i stóp. Słowo „do” jest także rozległe znaczenie, praktycznie nie wytłumaczalne na żaden z języków cywilizacji zachodnich. Oznacza zarówno drogę życia, rozważanie jego sensu i celu oraz drogę dążenia do doskonałości. Zatem istotą treningu dla każdego trenującego jest samodoskonalenie.

Badania wykazały, że u dzieci trenujących Taekwon-do występuje zwiększone poczucie odpowiedzialności, co oznacza rozsądek w podejściu do podejmowania ryzyka i zwiększenie poczucia własnej wartości. Wielu lekarzy zaleca Taekwon-do dla dzieci, ze względu na pozytywne wyzbycie się, podczas treningów, nadmiaru ich energii , natomiast dzieci nieśmiałe zyskują pewność siebie.

Zajęcia prowadzi Piotr Bakuniak,  absowlent AWF. Piotr posiada 13 letni staż w Taekwondo Olimpijskim, trenował również judo i boks. Jest instruktorem Taekwondo Olimpijskiego, Gimnastyki Sportowej, Wychowawcą kolonijnym. Pasjonat pracy z dziećmi.

 

Facebook

Get the Facebook Likebox Slider Pro for WordPress