fbpx

Imię i nazwisko (wymagane)

Adres email (wymagane)

Treść wiadomości

Zapisz dziecko!

Pages Navigation Menu

Mandale -twórcze zajęcia dla dzieci

Mandale -twórcze zajęcia dla dzieci

Praca z mandalą wywiera bardzo korzystny wpływ na edukację. Pobudza i rozwija twórcze myślenie, które jest podstawą kreatywnej edukacji.

Do pracy twórczej wykorzystuje się, oprócz pisaków i kredek, także plastelinę, ryż, wycinki gazet, kolorowy papier i farby. Niektórzy także haftują i rzeźbią. Należy jednak pamiętać, że praca nad mandalą powinna odbywać się w ciszy i skupieniu, można włączyć spokojną lub powiązaną z tematem rysunku muzykę.

Technika mandali uspokaja i wycisza, ułatwia koncentrację, prowadzi do wytrwałości i konsekwencji w działaniu, sprzyja wewnętrznej integracji. Z drugiej strony zauważono wzrost aktywności dzieci nieśmiałych, biernych, poprzez radość tworzenia otwierają się, stają się odważniejsze i bardziej komunikatywne w stosunku do rówieśników. Należy dodać, że specyficzna atmosfera, jaka wytwarza się podczas malowania, łagodzi napięcia, nieporozumienia i agresję wśród dzieci. I wreszcie, rysowanie mandali to dobra okazja do poznania warsztatu plastycznego, kształcenia zdolności manualnych i techniki rysunku, ćwiczy motorykę dłoni najmłodszych uczniów, uczy jak dobierać kolory, kształty, typ kreski, pozwala na wypracowanie własnego stylu.

Zajęcia z rysowania mandali będące treningiem relaksacyjnym z elementami arteterapii oparte na hinduskim motywie mandali. Każde zajęcia rozpoczynają się od kilkuminutowym skupieniu uwagi, a następnie pogłębieniu go w trakcie pracy nad kreowaniem wzoru. Podczas zajęć uczestnicy będą pracowali różnymi technikami rozpoczynając od działania na gotowych bazach stopniowo przechodząc do tworzenia własnych kompozycji.

Facebook

Get the Facebook Likebox Slider Pro for WordPress